Yaşam

Tutku, Mükemmele Ulaşmanın Tek Yolu

Hayatta neleri tutku ile yapıyorsunuz?

İşiniz?

Hobileriniz?

İşletme okurken ilk stajımı Türkiye’nin önde gelen hazır giyim markalarından birinde yapmıştım. Yaptığım tek gözlem çalışanların neredeyse tamamı işe gelirken eziyet çekiyor, her sabah isteksiz olarak taş kırmaya giden mahkumlar gibiydi. Her çay, kahve arası eğer imkan sağla gerçekleştirilecek hayallerden bahsedilirdi. Aslında kendi kafalarında duvar örmekten başka bir şey olmadığını sonradan oradaki çalışanlar anladı mı bilmiyorum ama kendime o gün bir söz verdim. Asla keyif almadığım işi yapmayacağım. Eğer hayatımın büyük bölümünü çalışarak geçireceksem yaptığım şeyler bana da keyif vermeli. Şimdilik kararıma sadık kaldım.

Fotoğrafta gördüğünüz fotoğrafçı Kawika Singson fotoğraf çeke işini tutku ile yapıyor. Bu tutku binlerce derece sıcaklıktaki lavların mükemmel fotoğrafını çekebilmek için bir kaç saniyeliğine dayanabileceği lavların üzerine çıkma, deyim yerindeyse alevler içinde kalma pahasına devam ediyor. Bu tutku muhtemelen Kawika’yı dünyadaki en iyi lav fotoğrafı çeken kişi haline getiriyor.

Mükemmel’e ulaşmak çok kolay olmuyor. Tutku en büyük dayanağınız olmak zorunda. Teknoloji, yenilik ve tasarıma tutku derecesinde sahip olan Steve Jobs Apple’ı bugünlere getirdi. Bunun örneklerini her alanda bulmak mümkün. Önemli olan ne yaptığınız değil, nasıl yaptığınız. Hani meşhur bir söz vardır ya sokakları temizleyen bir çöpçü isen dünyadaki en iyi çöpçü sen ol!

Tutku ile çalışacağınız işler bulma ümidiyle… Her ne iseniz alanında Dünya’nın en iyisi olun!

Kamil Mehmet ÖZKAN

Previous post

Avrupa'da Kahve'nin Hikayesi ve Bir Mekan

Next post

Singapur Gezi Notlar 1 - Changi Airport

The Author

Kamil Mehmet ÖZKAN

Kamil Mehmet ÖZKAN

Digital Transformation Evangelist, New Media, Speaker, Blogger, Büyük Dönüşüm, Zubuf

No Comment

Bir Cevap Yazın