Yaşam

Karanlıkta Yaptıkların Aydınlıkta Önüne Çıkar – Michael Phelps

Geçtiğimiz günlerde Cannes‘da ödül alan reklam kampanyalarını incelerken son dönem satış başarısı ile Nike ve Adidas gibi iki dişli rakibini bayağı zorlayan ve bunu başarılı reklam kampanyalarına borçlu olan Under Armour’ın Rule Yourself kampanyası beni derin düşücelere itti. Reklam filmi yaklaşık 90 saniye boyunca yaşayan efsane yüzücü Michael Phelps’in başarılarının arka planını konu alıyordu. Tek kelime ile çok çalışmak. Daha çok çalışmak. Durmadan çalışmak. Sonunda verdiği mesaj da basitti. Gece yaptığın çalışmaların karşılığını gün ağardığında alırsın.

Sonrasında Michael Phelps’le ilgili kısa bir araştırma yaptığımda reklamda anlatılan hikayeden daha fazlasını gördüm. Her gün istinasız çalışma yapan, hep daha iyiye ulaşmak için çabalayan bir sporcu. Tıpkı Kobe Bryant gibi. Tıpkı diğer başarılı insanlar gibi. Başarının aslında tek altın kuralı olan çok çalışmayı gerçekleştirerek istedikleri hedeflerine ulaşıyorlar.

Michael Phelps Tek Başına Bizim 3 Katımız

Her gün çalışmak. Çok çalışmak. Daha çok çalışmak. En iyisi için çalışmak. Başarı o kadar ucuz ve elde edilebilir birşey değil. Michael Phelps ilk katıldığı 2000 Sidney Olimpiyatları’ından günümüze ülke olarak kazandığımız toplam altın madalya adedininin 3 katını tek başına kazanmış bir sporcu. Oturup toplum olarak suni gümdemlerimizi ve saçma gerekçelerimizi bir kenara bırakıp daha çok çalışmamız gerekmez mi?

Kamil M. ÖZKAN

Previous post

Çok Gez, Az Satın Al

Next post

Los Angeles Seyahati Öncesinde Notlar

The Author

Kamil Mehmet ÖZKAN

Kamil Mehmet ÖZKAN

Digital Transformation Evangelist, New Media, Speaker, Blogger, Büyük Dönüşüm, Zubuf

No Comment

Bir Cevap Yazın