Kuala LumpurMalezyaSeyahat

Kuala Lumpur Gezi Notları 2 – Nerede Kalmalı ?

Konaklama ve misafirperverlik her kıtada aynı anlama gelmiyor. ABD’de çok lüks otellerde bile zaman zaman bizim beklentilerimiz noktasında hayal kırıklığına uğradığımız olurken Asya’da gayet mütevazi bir otelde kaldığınızda yaşadığınız deneyim bambaşka olabiliyor. Doğu’ya gittikçe ihtişam ve ilgi yükselerek artıyor diyebiliriz.

Kuala Lumpur‘da konaklama konusunda size tüm lüks ve ihtişamı uygun fiyatlara sunan bir şehir. Şehirde tüm global konaklama zincirlerinin otellerinin yanısıra hizmet kalitesi yüksek bölgesel zincir otellerinde kalabilirsiniz. Aynı zamanda otel konforunda dizayn edilmiş daire kiralamak da oldukça yaygın. Airbnb’nin yanısıra Booking.com veya Agoda üzerinden de bu daireleri kiralayabiliyorsunuz.

Konaklama için ben uzun yıllardır Booking.com‘u kullanıyorum. Sadık bir müşterisiyim. Ancak konu Asya olduğunda farklı kaynaklara da bakmak gerekiyor. Agoda Asya ülkelerinde daha çok seçeceğe sahip. Nitekim ben kalacağım daireyi Booking.com’dan kiraladıktan sonra Agoda‘da daha uygun fiyata buldum. Booking.com müşteri memnuniyeti adına aradaki farkı geri ödedi. Siz yine de herhangi bir otelde rezervasyon yapmadan önce Agoda üzerinden de fiyatları kontrol edin derim. Hem farklı seçenekleri görme hem de çok daha ucuza rezervasyon imkanınız olacaktır.

Kuala Lumpur‘a daha önceki ziyaretim iş amaçlı olduğu için Putra ticari bölgesinde yer alan Seri Facific Hotel’de kalmıştım. Gayet konforlu ve geniş odaları vardı. Metro istasyonuna yakın olduğu için şehir merkezine ulaşım gayet kolaydı. Siz çok fazla hareket etmek istemiyorum derseniz KLCC veya Bukit Bintag bölgesinde kalabilirsiniz. Metro ile her yere erişebileceğiniz için KL Sentral bölgesinde de uygun bir seçenek bakabilirsiniz. Bu bu sefer gittiğimde KL Tower’ın yakınında bir daire kiraladım. 5 yıldızlı hizmeti olan dairede hemen her ihtiyacınızı karşılayacak şekilde tasarlanmış.

Oasia Suites Kuala Lumpur‘da kaldığımız tesisin adı. Singapur ve farklı şehirlerde de var. KL Tower ve park manzaralı tesiste otelde olmasını beklediğiniz yüzme havuzu, spor salonu, temizlik servisi ve odaya yemek servisi var. Eğer bizim gibi çocukla gidiyorsanız rahat ve geniş olması önemli. Daireler genel anlamda temiz ve genişti. Salon, yatak odası ve giyinme odası vardı.

Bölge olarak da hem metroya yakında hem de Petronas Tower, KLCC Park ve Suria KLCC AVM‘ye yakındı. Araç kiraladıysanız otopark hizmeti de var. Bir telefonla tüm isteklerinizi çözüyorlar. Kısaca otelden çok daha rahat ve konforlu şekilde konakladık denilebilir. Kuala Lumpur gezinizde bu gibi suitelerde kalmayı da değerlendirebilirsiniz.

Kuala Lumpur ile ilgili diğer yazılar;
3 yıl sonra yeniden Kuala Lumpur
Kuala Lumpur Gezi Notları 1 – Şehir’de Ulaşım

Kamil Mehmet Özkan

Previous post

Buenos Aires'e Gitmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Next post

Buenos Aires Gezi Notları 2 - Nerede Kalalım?

The Author

Kamil Mehmet ÖZKAN

Kamil Mehmet ÖZKAN

Digital Transformation Evangelist, New Media, Speaker, Blogger, Büyük Dönüşüm, Zubuf

No Comment

Bir Cevap Yazın