ArjantinBuenos AiresSeyahat

Buenos Aires Gezi Notları 2 – Nerede Kalalım?

Buenos Aires ile ilgili gezi notlarına devam ediyoruz. Seyahat ederken iki önemli konudan biri de nerede konaklamalıyım oluyor. Diğeri de ulaşım. Buenos Aires’e gitmeden önce bilmenizde fayda olan şeyler ve diğer gezi notlarıma yazının en altından ulaşabilirsiniz.

Buenos Aires’e seyahat tarihlerim çok net olmadığı için öncesinde Booking.com‘dan şehrin farklı bölgelerinde 3 otel ayarlamıştım. Öncesinde Kuala Lumpur’a gitmiş, döndükten 5 gün sonra yine Buenos Aires için yola çıkmıştık. Tarihler netleşince yaptığım rezervasyonlardan en mantıklı gelen seçenek, Florida Caddesi yakınlarında pek çok yere yürüme mesafesindeki Hotel Reconquista‘dan yana tercihimizi kullandık. Florida Caddesi, Pembe Meydan, Obelisk, 9 Temmuz Caddesi, Colon Tiyarosu ve Madero Limanı gibi pek çok noktaya yürüme mesafesinde olduğu için gayet güzel bir konumda diyebiliriz. Downtown denilen bu bölgede pek çok otel seçeceği bulunuyor.

Bizim kaldığımız otel odaları biraz eski olsa hizmet genel anlamda iyiydi. Zaten sadece yatmaya uğradığımız için çok sıkıntı olmadı diyebilirim. Köşede yer alan otel şehrin en iyi sandviçcisine, tüm ihtiyaçlar için bir AVM’ye ve en popüler cadde Florida‘ya çok yakındı. Odada fazla vakit geçirmediğimiz için bizi idare etti. Ama şık odalar sizi cezbediyorsa farklı seçeneklere göz atabilirisiniz.

Buenos Aires’te Downtown denilen bizim kaldığımız bölgenin yanısıra Palermo bölgesinde ve San Telmo bölgesinde de konaklayabilirsiniz. Özellikle Palermo‘da butik oteller çok daha yaygın. Cafeler, butikler, tasarım atölyeleri ve eğlence mekanları ile özellikle Palermo Soho’da kalmak değerlendirilebilir. Diğer taraftan bohem ve sanat ruhlu hipster tayfasının yeni merkezlerinden olan San Telmo’da da kalabilirsiniz. Sadece akşamları dikkatli olmakta fayda var tabi. Bizdeki Galata, Karaköy’e denk gelen bölge diyebiliriz.

Şehir konaklama anlamında epeyce farklı seçeneğe sahip. Lüks otel odalarından, hotel odalarına, büyük zincir otellerden butik tasarım otellere kadar çok farklı seçenek bulabilirsiniz. Oda fiyatları dönemsel değişse de çok da pahalı sayılmaz. 50-70 dolar bandında temiz bir otel odası çok rahat bulabilirsiniz. Şehir hakkında gitmeden önce çok olumsuz haber okumamızın da büyük katkısı ile Airbnb’yi düşünmedik. Ancak gidip gördükten sonra diyebilirim ki o kadar da güvensiz bir şehir değil. Airbnb değelendirilebilir.

Kısaca Buenos Aires’te konaklama çok sıkıntı sayılmaz. Hangi bölgeyi merkez seçeceğinize göre her türde konaklama seçeceği bulabilirsiniz.

Previous post

Kuala Lumpur Gezi Notları 2 – Nerede Kalmalı ?

Next post

Buenos Aires Gezi Notları 3- Şehirde Ulaşım

The Author

Kamil Mehmet ÖZKAN

Kamil Mehmet ÖZKAN

Digital Transformation Evangelist, New Media, Speaker, Blogger, Büyük Dönüşüm, Zubuf

No Comment

Bir Cevap Yazın